X
X

Kontrol Et Transfer Et
Lütfen alan adı transfer kodunuzu giriniz.
DEVAM ET

.com

$16.18
Kampanya

.com.tr

$2.26

.net

$20.98
Kampanya

.org

$11.24

.co

$42.90

.biz

$26.32
Kampanya

.info

$5.98
Kampanya

.xyz

$2.98

Anında Aktivasyon

Kredi kartı ile ödeme sonrası aldığınız domain anında tescil edilir.

Ekonomik Fiyatlar

Ucuz domain fiyatlarıyla farklı uzantılarda domain tescili imkanı.

Ücretsiz Nameserver

Domainleriniz için ücretsiz bir şekilde özel nameserver oluşturabilirsiniz.

DNS Yönetimi

Satın Alınan Domainleriniz için A, CNAME, MX ve TXT tipi DNS kaydı ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz Park Sayfası

Domainlerinize ücretsiz bir şekilde park sayfası aktif edebilirsiniz.

Ücretsiz İç Transfer

Nettescil içerisinde domainlerinizi ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Whois Gizleme

Domainlerinizin Gizlilik whois bilgilerini dilediğiniz zaman gizleyebilirsiniz.

Domain Koruması

Transfer kilidi ile izinsiz transfer işlemlerinden koruyabilirsiniz.

Alan Adı Kayıt ve Yenileme Ücretleri

Uzantı Kayıt Yenileme Transfer
.com.tr
$2.35
$2.26
$2.35 $0
.com $16.18 $16.18
$16.18
$14.98
.net $20.98 $20.98 $20.98
.net.tr
$2.40
$2.31
$2.40 $0
.org
$20.98
$11.24
$20.98 $20.98
.org.tr
$2.40
$2.31
$2.40 $0
.xyz
$17.85
$2.98
$17.85 $17.85
.info
$34.48
$5.98
$34.48 $34.48
.biz $26.32 $26.32 $27.75
.co $42.90 $42.90
$42.90
$40.50
.in $10.48 $10.48 $10.48
.site
$44.98
$1.48
$44.98 $44.98
.mobi
$40.48
$8.24
$40.48 $40.48
.av.tr
$2.40
$2.31
$2.40 $0
.de $12.61 $12.61 $12.61
.tr $8.57 $8.57 $0

Sıkça Sorulan Sorular

Domain (alan adı) nedir?

Domain (diğer ismiyle alan adı), web sitenizin internetteki açık adresidir. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, web sitenizin IP adresini yazmak yerine daha akılda kalıcı ve estetik olan web sitenizin ismini yani domaini yazarak erişebilirler.

Domain sorgulama ve domain tescili nasıl yapılır?

Bir domain tescili için en önemli kriter, satın almak istediğiniz domainin farklı biri tarafından tescillenmemiş olması ve satın almaya müsait olmasıdır. Bu nedenle, bir domain tescili öncesi mutlaka domain sorgulama işlemi yapılması gerekir. Domain sorgulama işlemini nettescil ana sayfasından veya Domain Sorgulama sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz domainleri sorguladıktan sonra eğer satın almaya müsaitse Kayıt Et butonuna tıklayarak sepetinize ekleyebilir ve sonrasında da ödeme işlemlerini tamamlayarak domainin tescil işlemini tamamlayabilirsiniz.

Nettescil nameserver (NS) bilgileri nelerdir?

Veridyen hosting hizmetleri için nameserver adresleri ns3.nettescil.com.tr ve ns4.nettescil.com.tr şeklindedir. Fakat, windows hosting, windows altyapılı kurumsal hosting veya plesk hosting hizmetleri için nameserver adresleri farklıdır. Bu nameserver bilgileri hizmet satın alınırken email ile iletilmektedir.

Türkçe domain nedir?

Türkçe domain, Türkçe karakterlere sahip domain almanızı sağlayan bir domain tescil hizmetidir. Örneğin; türkçedomain.com şeklinde bir domain satın alabilirsiniz. Fakat, bu domainler arkaplanda desteklenebilmek için IDN formatına dönüştürülür ve xn--trkedomain-q6a3w.com formatında görünür. Yani aldığınız domain aslında IDN formatında bir domaindir ve tarayıcıda Türkçe karakter girebilmenize olanak sağlayacak şekilde dönüştürülürler. Türkçe domain kullanmanın avantajları ve dezavantajları olabilir.

İyi bir domainin püf noktaları nelerdir?

Domain seçimi her web sitenin ilerleyen süreçlerini önemli derecede etkileyen bir önemli adımdır. İyi bir domaine sahip olmak, web sitenizi veya işinizi internette daha iyi yerlere taşıyabilir. İyi bir domainin püf noktaları; Uzun ve karmaşık olmaması, Akılda kalıcı bir isme sahip olması, Jenerik bir uzantıya sahip olması, İsteğe bağlı olarak SEO açısından da desteklemek için anahtar kelime içermesi, Satın almayı düşündüğünüz domainin diğer domain uzantılarında da satın alınmaya müsait olması, özellikle .com uzantısının da alınabilir olması

Domain iade edilebilir mi?

Domain tescili veya yenilemesi sonrası iade yapılamamaktadır. Bu nedenle domain satın alma ve yenileme işleminden önce siparişinizi dikkatlice kontrol etmeniz ve ödeme işlemi sırasında onaylamanız gereken sözleşmeleri okumanız gerekir.

Domain fiyatları nasıl belirleniyor?

Domain fiyatları, dolar kuru bazında belirleniyor ve dolar kuruna göre otomatik güncelleniyor. ICANN'de domain akreditesi olmadığımız için birkaç akredite firmayla birlikte çalışıyoruz. Belirli zamanlardaki yapılan domain kampanyalarını müşterilerimize yansıtıyor ve daha indirimli fiyat için sürekli anlaşmalar yapıyoruz. Tescil ve transfer işlemleri için daha indirimli bir fiyat aldığımızda müşterilerimize bu indirimi yansıtıyoruz.

Domaini yanlış aldım, değiştirebilir miyim?

Domain tescili sonrası iade yapılamamaktadır. Bu nedenle domain satın alma işleminden önce siparişinizi dikkatlice kontrol etmeniz ve ödeme işlemi sırasında onaylamanız gereken sözleşmeleri okumanız gerekir. Yanlış bir domain alınması durumunda maalesef ki yeniden istediğiniz domaini satın almanız gerekir.

Web sitemi yayınlamak için sadece domain almam yeterli mi?

Domain almanız web sitenizi aktif etmek için yeterli değildir. Web site dosyalarınızı barındırabileceğiniz ve erişime açabileceğiniz bir web hosting hizmetine de ihtiyacınız var. Bu hosting hizmetini Veridyen'den veya hosting hizmeti sunan farklı bir firmadan alabilirsiniz.

Domain transferi nedir ve domain transferi nasıl yapılır?

Domain transferi, bir domainin haklarının ve yönetme yetkilerinin bir domain tescil firmasından başka bir domain tescil firmasına aktarım işlemine verilen isimdir. Domain transfer etmek için bazı temel işlemler vardır; Whois bilgilerinizin gizliliğinin kaldırılması, Domain transfer kilidinizin kaldırılması, Domain transfer kodunun (EPP kodu) alınması, Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra domain transfer sayfasına girerek EPP kodunuz ile birlikte domain transfer işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Domain transferinin sorunsuz gerçekleşmesi için en az 14 gün süre olduğundan emin olmalısınız. Ek olarak, domain transferi süresince domain nameserver adreslerine müdahale edemeyeceğiniz için nameserver adreslerini transfer başlatılmadan önce kontrol etmeli ve sipariş esnasında da doğru nameserver adreslerini girdiğinizden emin olmalısınız. Domain transfer işlemi ücretlidir. Domain transferi işlemi esnasında domaininiz mevcut sürenin üzerine 1 yıl yenilenmektedir.

Domain tescili yaparken belge gerekli midir?

.com, .net, .org, .info, .blog, .xyz ve benzeri jenerik uzantılarda domainler belgesiz tescillenmektedir. Bu uzantılardaki domainler ilk gelen alır yöntemiyle tescillenir. Fakat, .TR uzantılı bir domain tescillemek isterseniz domain tescili için belge gereklidir. .TR uzantılı domainlere örnek vermek gerekirse; .com.tr, .net.tr, .org.tr, .av.tr uzantılarını sıralayabiliriz. Bazı .TR uzantılı domainler ise belgesiz tescillenebilmektedir. Eğer .TR uzantılı bir domain tescili yapmak istiyorsanız gerekli belgelere .TR Gerekli Belgeler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Domain satın aldıktan sonra ne zaman aktif olur?

Domain satın alma işlemi sonrası, domaininiz otomatik olarak aktif olur. Eğer kredi kartınız ya da banka kartınız ile ödeme gerçekleştirdiyseniz, siparişiniz hemen onaylanır ve domaininiz de anında tescillenir. Eğer ödemenizi Banka Havalesi, EFT ya da FAST yöntemiyle yaptıysanız dekontunuz ile birlikte ödeme bildirimi yapmanızın ardından domaininiz tescillenir. Eğer nettescil ilk kez domain tescilliyorsanız whois bilgilerinizin onaylanması için size bir email gönderilir. Bu emaildeki linke tıklayarak aktivasyon yapmanız gerekir. Bu işlemin ardından domaininiz yayına hazır olur.

Firma içi domain transferi yapılıyor mu?

Nettescil içerisindeki başka bir müşteri hesabına domaini ücretsiz transfer edebilirsiniz. Bu işlem için de her iki müşteri hesabından da onay niteliğinde ve Nettescil müşteri hesabına ait email adreslerinin yer aldığı birer destek bileti açılması gerekmektedir.

Domaini farklı firmaya transfer edebilir miyim?

Domain transfer işlemi için bazı şartlar bulunuyor. Domaini henüz yeni tescillediyseniz veya yenilediyseniz; ilk 60 gün içerisinde farklı bir firmaya transfer edemezsiniz. Domain süresi dolduysa ya da 7 günden daha az kaldıysa dışarıya domain transfer işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu koşulların haricinde farklı bir firmaya domain transfer işlemi yapabilirsiniz.

Domain yenileme nedir?

Domain yenileme, tescil edilen bir domainin süresi dolduğunda ya da öncesinde yenilemesi işlemidir. Domaini kullanmaya devam edecekseniz, domain süresi dolmadan birkaç gün önce yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Domain yenileme işlemini nasıl yapabilirim?

Domain yenileme işlemini müşteri hesabınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle müşteri hesabınızda Alan Adlarım sayfasından ilgili domaini seçip Alan Adı Yönetimi butonuna tıklayın, ardından açılacak sayfada Şimdi Yenile butonuna tıklayın. Sonraki işlemler domaini kaç yıllık yenilemek istediğinizi belirlediğiniz ve ödeme bilgilerinizi girdiğiniz aşamaları kapsamaktadır.

Domain yenilenmezse ne olur?

Domain yenileme işlemi, domain tescil sürenizi uzatan bir işlemdir. Eğer domain yenileme işlemini ödeme dönemi geldiğinde gerçekleştirmezseniz domaininiz erişime kapanır. Erişime kapalı olan domaini 30 gün içerisinde tekrar yenileyebilirsiniz ancak yenileme işlemi gerçekleştirene kadar geçen süre içerisinde kullanamazsınız. 30 günün sonunda domaini hala yenilemediyseniz cezalı periyota düşer ve 45 günlük cezalı periyot başlar. Bu süre içerisinde yenilemek istediğinizde cezalı domain ücreti yani domain restore ücreti ödemeniz gerekir. Bu domain ücretinden oldukça yüksektir. 45 günün sonunda hala yenileme yapmadıysanız, domaininiz silinme periyoduna girer ve 2 hafta içerisinde silinerek başka biri tarafından satın alınmaya açık hale gelir.

En fazla kaç yıllık domain tescili yapabilirim?

Domain tescil işlemleri domain uzantısına göre değişkenlik göstermektedir, ancak genel olarak domainler maksimum 10 yıllık tescillenebilmektedirler ve tescil yenileme süreleri yıllık periyotlarda gerçekleşmektedir. Örneğin .TR uzantılı domainler 5 yıllık tescillenebilmektedir.

Domaini nasıl iptal ederim?

Domain satın aldıktan sonra iade işlemi yapılamamaktadır. Aynı zamanda domain iptal edilememektedir. Satın aldığınız sürenin sonuna kadar aktif kalır. Fakat, dilerseniz erişimi engellenebilir. Domainin erişimini engellemek için bir destek bildirimi açmanız yeterlidir. Domaini clientHold durumuna alarak yayınını kesebiliriz.

Whois bilgilerimi nasıl gizlerim?

Whois bilgilerinizi dilerseniz domain tescil esnasında Whois Gizliliği hizmetini seçerek dilerseniz de domain tescili sonrasında müşteri hesabınız üzerinden Whois Gizliliği hizmetini satın alarak gizleyebilirsiniz.

Domain süremin dolduğunu nasıl öğrenirim?

Domain tescil sürenizi nettescil müşteri hesabınız üzerinde Alan Adlarım sayfasından kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, nettescil tarafından domain sürenizin sona ermesine 45 gün kala domain yenileme yapmanız için birçok hatırlatma emaili de gönderilmektedir.

Top