X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıReseller HostingReseller Hosting Özel NS Kullanımı ...

Reseller Hosting Özel NS Kullanımı Nasıl Yapılır?

Değerli müşterilerimiz,

Bu makalede Bayi Hosting (Reseller) kullanıcılarımızın özel isim sunucusu (Name Server) kullanabilmeleri için yapması gerekenleri anlatacağız. Bu adımları sorunsuzca uyguladığınızda kendinize özel NS adreslerinizi kullanabilirsiniz.

Öncelikle ilk işlemleri alan adınızın kayıtlı olduğu firma üzerinden yapmanız gerekmektedir. Biz bu ayarları  markahost.com.tr bünyesinde barındırılan bir alan adı üzerinde göstereceğiz, yapılacak işlemler çoğu firmada aşağı yukarı aynıdır.

1 Adım: Müşteri panelinden alan adlarınızın bulunduğu bölüme girin. 

2 Adım: İsim sunucusu tanımlamak istediğiniz alan adının yanında bulunan "ingiliz anahtarı" işaretine tıklayın.

 4 Adım: Açılan sayfada sol menüden "DNS Yönetimi" butonuna tıklayın.

Açılan sayfada "DNS YÖNETİMİ " bölümündeki "İsim Sunucusu (Nameserver)" bölümüne istediğiniz NS ön ekini (örn. ns1), "IP adresi" bölümüne ise bulunduğunuz sunucunun IP adresini (hizmet alırken gönderilen e-postada mevcut) yazın ve aynı işlemi "ns2" içinde tekrarlayın (ns2 içinde aynı IP girilecek).

Alan adı panelinde yapılacak işlemler bu kadar, şimdi WHM panele giriş yapmanız gerekli.

 1 Adım: WHM panele giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden  "Basic WebHost Manager® Setup" yazısına tıklayın ve açılan sayfada "Explicitly Set the Nameservers" kutucuğunu işaretleyip kendi NS adreslerinizi girin.

2 Adım: Sol taraftan "DNS Bölgesini Düzenle" butonuna tıklayıp açılan sayfada alt alta yazan nsdeneme.com NS'lerini kendi yaptığınız NS'ler ile değiştirin

3 Adım: Son Solarak aynı sayfada alt kısma inip "Add New Entries Below this Line" kısmından resimde gösterildiği gibi açılır menüden "A" yazısını seçerek alt alta 2 NS adresinizi ekleyip IP adreslerine yine hizmet e-postanızda size iletilen IP adresini girin.

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(60 defa görüntülendi. / 3 kişi faydalı buldu.)

Top